Kolejna porażka ŁKSu u siebie i kontuzja Pirulo [ZDJĘCIA]

Marko Roginić pogrzebał szansę ŁKSu na zdobycie choćby jednego punktu w rywalizacji z Podbeskidziem Bielsko-Biała, które pokonało łodzian 2:1. Pomimo dobrej pierwszej połowy, gospodarze nie utrzymali kontroli nad meczem. Podopieczni Kiblu Vicuny spadli na 5. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi.

ŁKS ŁÓDŹ - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała
(koniec meczu)
1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 P. Janczukowicz (22. minuta), 1:1 M. Scalet (44. minuta), 1:2 M. Roginić (68. minuta)

Żółte kartki: ŁKS Łódź: M. Wolski (70. minuta); Podbeskidzie: D. Mikołajewski (38. minuta), G. Merebashvili (43. minuta), M. Roginić (72. minuta), M. Scalet (80. minuta), E. Bonifacio (90. minuta +1')

Strona wymaga odświeżania - kliknij tutaj

Koniec meczu! ŁKS prowadził grę w pierwszej połowie, ale po przerwie zupełnie stracił kontrolę nad meczem. Goście nie poddali się po straconej bramce i napierali na bramkę Marka Kozioła, aż do skutku. Ełkaesiacy stracili miejsce w pierwszej czwórce na rzecz dzisiejszych rywali. Jakby tego było mało, nie wiadomo, czy Pirulo będzie dostępny na następne spotkania. Przed Kibu Vicuną bardzo trudne dni...

90' +6' - po raz kolejny Adam Marciniak źle rozgrywa piłkę we własnym polu karnym. Z taką grą łodzianie nie dadzą rady zdobyć drugiej bramki.

90' +3' - czasu coraz mniej dla zespołu Kibu Vicuny na wywalczenie punktu. Adam Marciniak pozwolił sobie na nierozważny drybling blisko własnej bramki, ku niezadowoleniu publiczności.

90' +1' - żółta kartka dla Ezequiela Bonifacio za nieczysty wślizg, rzut wolny z dobrej pozycji dla ŁKSu, ale strzał został zablokowany.

Sędzia dolicza sześć minut do podstawowego czasu gry.

90' - ŁKS nadal napiera, szukając swojej kolejnej okazji. Obrona Podbeskidzia zostawia łodzianom sporo miejsca na skrzydłach - wykorzystuje to Kelechukwu.

88' - ostatnie próby łodzian na strzelenie bramki - Mikkel Rygaard z kapitalną okazją, ale Duńczyk uderzył niecelnie. To była najlepsza szansa gospodarzy na doprowadzenie do remisu.

85' - coraz bardziej do głosu zaczynają dochodzić emocje - sporo przepychanek i ostrych wejść w tym meczu. Julio Rodriguez i Kamil Biliński muszą zejść z boiska, w ich miejsce pojawiają się Mateusz Wypych i Titas Milasius.

83' - Ricardinho próbował zaskoczyć Martina Polacka strzałem z prawej strony boiska blisko pola karnego. Jednak Brazylijczyk nie dał rady wstrzelić piłki w światło bramki.

Dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry - łodzianie stracili kontrolę nad meczem, ale jeszcze próbują doprowadzić do wyrównania. Goście wyglądają solidnie w obronie, ale nie ustrzegają się błędów. Może to jest szansa gospodarzy na drugą bramkę?

80' - żółta kartka dla Mathieu Scaleta za zbyt ostre wejście w Ricardinho.

78' - na kolejną roszadę decyduje się Kibu Vicuna. Maciej Wolski opuszcza plac gry, a na 12 minut tego meczu wchodzi Piotr Gryszkiewicz.

75' - zmiana w zespole gości. Z boiska schodzi Giorgi Merebashvili, w jego miejsce wchodzi Dawid Polkowski.

72' - żółta kartka dla Marko Roginicia.

70' - żółta kartka dla Macieja Wolskiego.

69' - GOL DLA PODBESKIDZIA! Marko Roginić dobrze wstrzelił piłkę w lewy dolny róg bramki. Jan Sobociński nie mógł nic zrobić w tej sytuacji. ŁKS ma poważne problemy w drugiej połowie.

62' - zmiany w obydwu składach - w drużynie ŁKSu boisko opuścił strzelec bramki Piotr Janczukowicz, w jego miejsce pojawił się Antonio Dominguez. Trener Podbeskidzia zdecydował się na wpuszczenie na murawę Marko Roginicia i Ezequiela Bonifacio za Joan Romana i Kacpra Gacha.

61' - Jan Sobociński pewnie interweniował we własnym polu karnym i zażegnał niebezpieczeństwo.

57' - obraz gry zmienił się diametralnie - teraz to goście wykazują więcej kreatywności w ataku niż łodzianie. Co gorsza, kolejny zawodnik gospodarzy Maciej Wolski ucierpiał po ostrym starciu.

52' - Mikkel Rygaard ponownie próbował pokonać bramkarza strzałem z 18 metrów, ale strzał okazał się zbyt słaby, aby pokonać Martina Polacka.

51' - zmarnowali zawodnicy ŁKSu szansę na szybką kontrę. Michał Trąbka próbował zagrać prostopadle do Ricardinho, ale uderzył piłkę zbyt mocno i łodzianie stracili szansę na odzyskanie prowadzenia.

50' - duże problemy gospodarzy z wyprowadzeniem futbolówki z własnej połowy. Tym razem udało się przedrzeć Janczukowiczowi prawą stroną boiska, ale jego zagranie w kierunku Ricardinho wybita przez obrońców.

46' - goście zaczęli grę z przytupem - Podbeskidzie przejęli inicjatywę i nieustannie próbują wstrzelić piłkę w pole karne.

Rozpoczynamy drugą część spotkania! Czy ŁKS da radę wywalczyć trzy punkty?

Piłkarze wrócili na murawę Stadionu Króla. Za chwilę początek drugiej połowy. Oskar Koprowski pojawił się na boisku w miejsce Maksymiliana Rozwandowicza.

Koniec pierwszej połowy! Wyrównany pojedynek w Łodzi. Gospodarze mogą żałować straconej bramki w ostatnich minutach pierwszej części, biorąc pod uwagę, jaką przewagę w ataku mają łodzianie.

Sędzia dolicza dwie minuty do podstawowego czasu gry pierwszej połowy.

44' - GOL DLA PODBESKIDZIA! Mathieu Scalet doprowadza do wyrównania po dobrze przeprowadzonej kontrze. Niepilnowany zawodnik gości przez Jana Sobocińskiego, to już był kolejny tego typu błąd w obronie łodzian.

43' - nierozważny wślizg Giorgi Merebashviliego i żółta kartka.

41' - rzut wolny z niebezpiecznej pozycji, ale próba Mathieu Scalet zdecydowanie nieudana.

39' - ależ blisko drugiego gola z rzutu wolnego był Piotr Janczukowicz. Uderzył piłkę w kierunku lewego górnego rogu bramki, minimalnie futbolówka minęła lewy słupek.

38' - Daniel Mikołajewski nie zachował się najlepiej w starciu z zawodnikiem ŁKSu i żółta kartka za przetrzymywanie za koszulkę.

37' - sprytnie zabrał się z futbolówką Michał Trąbka, ale strzał pozostawił wiele do życzenia - piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczkę.

34' - bardzo aktywny w defensywie jest Maciej Wolski, może się podobać w dzisiejszym meczu obrońca ŁKSu. Goście mają problem z przejściem przez drugą linię gospodarzy.

32' - kolejna przerwa w grze, tym razem coś stało się z graczem gości Julio Rodriguezem. Na ten moment nie zanosi się na wymuszoną roszadę w zespole z Bielska-Białej.

Pół godziny gry za nami - ŁKS prowadzi 1:0 po bramce Piotra Janczukowicza w 22. minucie.

29' - jak na razie goście z Bielska-Białej nie są w stanie oddać celnego strzału - dobra defensywna gra łodzian. W ataku ŁKS jest o wiele groźniejszy.

27' - podopieczni Piotra Jawnego zabrali się do odrabiania strat, a gospodarze trochę się cofnęli do własnej połowy. Podbeskidzie nie zamierza się poddać tutaj na Stadionie Króla.

Świetnie przeprowadzona akcja łodzian! Po dośrodkowaniu Adriana Klimczaka z lewej strony boiska, piłkę do siatki wbił niepilnowany Janczukowicz. ŁKS nie mógł lepiej odpowiedzieć na kontuzję jednego z kluczowych zawodników.

22' - GOOOOOOOOOL DLA ŁKSu! PIOTR JANCZUKOWICZ!

19' - niestety Pirulo znów padł na boisko. Hiszpan musi zejść z placu gry, w jego miejsce pojawił się Ricardinho. Na Łódzki Klub Sportowy spadła plaga kontuzji.

17' - Pirulo podniósł się z murawy, mamy przerwę w grze. Szczęśliwie, wydaje się, że nic poważnego Hiszpanowi się nie stało.

14' - przytomna interwencja w obronie Macieja Wolskiego, który przeciął groźne zagranie do Giorgi Merebashviliego. Zawodnik ŁKSu ma okazje na wynagrodzenie łódzkim kibicom blamażu z Resovią.

10' - łodzianie mają problemy z wykończeniem akcji, ale na razie kontrolują przebieg meczu. Gospodarze znajdują sposób na przetransportowanie piłki w pole karne gości, brakuje tylko finalizacji.

8' - bardzo groźna sytuacja w wykonaniu Kamila Bilińskiego. Kapitan gości wyszedł sam na sam z bramkarzem ŁKSu. Na szczęście, napastnik Podbeskidzia był na minimalnym spalonym.

6' - Piotr Janczukowicz znalazł się z piłką na prawej stronie pola karnego. Jego zagranie w kierunku Pirulo jednak nie było dokładne.

5' - Marek Kozioł z pierwszym kontaktem z piłką. Bramkarz ŁKSu wybił futbolówkę poza pole karne. Na razie sprawdzają się przewidywania Kibu Vicuny - Podbeskidzie gra wysokim pressingiem.

2' - pressing łodzian dał swoje efekty. Kelechukwu odebrał piłkę 30 metrów od bramki Polacka. Zabrakło ostatniego dobrego podania na jedenasty metr.

Rozpoczynamy mecz! Czy łodzianie utrzymają dobrą passę z zespołem z Bielska-Białej?

Oba zespoły są już na murawie - za chwilę początek spotkania w Łodzi.

Wczoraj trener ŁKSu powiedział mediom, czego można się spodziewać po zawodnikach z Bielska-Białej.

Rezerwowymi Podbeskidzia będą Michal Pesković, Ezequiel Bonifacio, Mateusz Wypych, Dawid Polkowski, Filip Laskowski, Michał Janota, Titas Milasius, Kacper Wełniach i Marko Roginić.

Kibu Vicuna posadził dziś na ławce Aleksandra Bobka, Dawida Arndta, Macieja Dąbrowskiego, Oskara Koprowskiego, Jana Kuźmę, Piotra Gryszkiewicza, Antonio Domingueza i Ricardinho. Z powodu kontuzji w dzisiejszym spotkaniu nie zobaczymy m. in. Javiego Moreno, Bartosza Szeligi oraz Jakuba Tosika.

M. Kozioł - A. Marciniak, J. Sobociński, M. Rozwandowicz, A. Klimczak, M. Wolski, M. Trąbka, M. Rygaard, Pirulo, K. Ibe-Torti, P. Janczukowicz

M. Polacek - D. Mikołajewski, J. Rodriguez, K. Gach, M. Kowalski-Haberek, G. Merebashvili, J. Bieroński, J. Roman, K. Gutowski, M. Scalet, K. Biliński

Na zegarze godzina 12.07. Rozpoczynamy relację na żywo z meczu dziewiątej kolejki Fortuna 1. Ligi pomiędzy ŁKSem Łódź i Podbeskidziem Bielsko-Biała. Podopieczni Kibu Vicuny wracają na stadion przy alei Unii Lubelskiej po raz pierwszy od porażki z Resovią 0:3. Wcześniej łodzianom udało się wywieźć trzy punkty z Legnicy, pokonując miejscową Miedź 2:0. Forma ełkaesiaków jest mocno niestabilna, czego nie można powiedzieć o rywalach z Bielska-Białej. Podbeskidzie w ostatnich pięciu potyczkach przegrało tylko jeden mecz z liderem tabeli Koroną Kielce. Wygrana gości w dzisiejszym starciu w Łodzi dałaby im awans na czwarte miejsce w tabeli 1. Ligi kosztem ŁKS-u. Czy gospodarze utrzymają się w czołówce? Przekonamy się w ciągu najbliższych dwóch godzin. Za chwilę podamy składy obu drużyn.